Парламент Молдови схвалив декларацію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українців.
За документ проголосували 54 депутати, жодного голосу проти не було. Представник комуністичної партії Молдови Олег Рейдман перед голосуванням пропонував зняти з порядку денного декларацію.
Перед голосуванням депутати від комуністів та партії “Шор” вийшли з сесійної зали.
“Парламент Республіки Молдова в дусі солідарності з українським народом і в ім’я справедливості заявляє, що більшовицький тоталітарний режим колишнього срср у результаті застосування політики Голодомору несе відповідальність за акт навмисного геноциду проти українського народу”, — йдеться в декларації.
Парламент Молдови також звернувся із закликом до всіх парламентів світу, міжнародних установ проявити повну солідарність з Україною і дати правильну оцінку злочинним діям, вчиненим у 1932-1933 роки.
“Пам’ять Голодомору і прихильність загальнолюдським цінностям зобов’язує нас до солідарності з українським народом задля припинення політики геноциду українського народу у XXI столітті та порятунку миру і свободи на європейському континенті”, — йдеться в документі.
В Румунії визнали Голодомор геноцидом українського народу
В парламенті Румунії проголосували за Декларацію парламенту щодо засудження навмисного голоду в Україні 1932-1933 року, повідомляє видання Agepress.
Александру Мурару, Депутат від правлячої Національної ліберальної партії, наголосив, що Румунія через історичне рішення приєднується до демократичних країн світу, які визнають і беруть на себе не лише вшанування пам’яті голоду 1932-1933 років, але й «визнання геноциду, систематичних дій, прямих, цинічних, злочинних дій Радянського Союзу та його керівників щодо фізичного знищення української нації».
“Голодомор був унікальним вбивством на території Радянського Союзу за масштабами, темпами та характером злочинів, скоєних керівниками та інституціями Радянського Союзу. На початку 1930-х років мужність і рішучість українців чинити опір колективізації викликали нестримну ненависть тоталітарної системи. Історики підрахували, що на початку 1930-х років відбулося понад 4000 повстань та місцевих повстань проти колективізації, оподаткування, терору та насильства з боку радянської влади… Втрати людських життів склали близько 10 млн жертв. Реальні цифри ніколи не будуть відомі”, — сказав він.
Декларація також рішуче засуджує аналогічний злочинний метод, за допомогою якого румуни в Бессарабії були піддані навмисному, штучному голоду з метою примусової колективізації в 1946-1947 роках, і висловлюється підтримка захисту та поваги основних прав і свобод людини.