Таїланд відмовився видати Саудівській Аравії 18-річну дівчину, якій загрожує смерть за зречення від ісламу

зречення від ісламу

Влада Таїланду відмовилися депортувати до Саудівської Аравії 18-річну дівчину Рахаф Мохаммед Кунуна, яка втекла від рідних, які погрожують їй смертю. Раніше вона зреклася ісламу, що на її батьківщині є вкрай тяжким злочином.

Дівчину повинні були повернути літаком в Кувейт, де живе її сім’я, але Рахаф 7 січня забарикадувалася в готельному номері в аеропорту Бангкока. Втікачка заявила, що рідні вб’ють її за публічне зречення від ісламу.

За словами дівчини, родичі погрожували їй смертю і за найдрібніші провини і тепер її життя в небезпеці.

Напередодні, 6 січня, влада Таїланду заявила, що депортує дівчину через відсутність у неї візи для відвідин країни. Однак у неї є віза Австралії, куди вона і летіла, щоб попросити політичного притулку. Зупинятися в Таїланді Рахаф не планувала, але на виході з літака в Бангкоку її зустрів саудівський дипломат. При цьому в Саудівському посольстві в Бангкоку заявили, що дівчину зупинила влада Таїланду за порушення закону, а Саудівська Аравія тут ні при чому.

“Виглядає так, що уряд Таїланду намагається вивернути історію таким чином, нібито вона запитувала візу і отримала відмову. Насправді у неї був квиток на рейс до Австралії, вона спочатку не планувала відвідувати Таїланд”, – розповіла телерадіомовній корпорації заступник директора правозахисної організації Human Rights Watch по країнам Азії Філ Робертсон.

На її думку, якщо саудівська офіційна особа змогла з’явитися біля трапу літака, на якому прибула Рахаф, це означає, що влада Таїланду діяли спільно з Саудівською Аравією.

У вихідні дівчина стала публікувати в соцмережах свою історію і фото. “У себе в країні я не маю можливості ні працювати, ні вчитися. Я хочу бути вільною, хочу вчитися і працювати за своїм вибором”, – розповіла вона. “Я прошу захисту в першу чергу у наступних країн: Канада/США/Австралія/Великобританія. Я прошу будь-яких їхніх представників зв’язатися зі мною”, – написала дівчина в Twitter.

Вона також розмістила своє фото, на якому вона сидить в кімнаті готелю, забарикадувавши двері.

В результаті долею Рахат занепокоїлися в Human Rights Watch, а голова імміграційної поліції Таїланду Сурачат Хакпарн пообіцяв, що країна надасть дівчині максимально можливий захист. “Вона тепер перебуває під суверенітетом Таїланду. Ніхто, ніяке посольство не змусить її їхати куди б то не було. Ми поговоримо з нею і зробимо все, про що вона попросить”, – заявив він.

У Саудівській Аравії немає інших релігій, крім ісламу, і перейти до іншого віросповідання неможливо. Останнім часом за віровідступництво суди не виносили смертних вироків, але Рахаф можуть звинуватити на батьківщині в тероризмі.

Під закон по боротьбі з тероризмом в Саудівській Аравії і серію пов’язаних з ним урядових декретів підпадають досить багато діянь, в тому числі нанесення шкоди репутації країни, порушення громадського порядку або “заклики до атеїстичному мислення в будь-якій формі”.

Крім того, дорослу жінку, яка не слухається свого чоловіка-опікуна, можуть заарештувати за “непокору”. Якщо поліція затримає її за будь-якою причиною, навіть без пред’явлення звинувачень, вийти на свободу вона зможе тільки коли чоловік-опікун прийде за нею.

У книзі американського політолога Еллена Уолда “SAUDI, INC”, зокрема, розповідається, як система піклування родичів наражає на небезпеку життя жінок, повністю впливаючи на їхню долю. У 2012 році саудівській жінці 30 років вдалося полетіти до Канади, щоб отримати притулок. Вона прагнула врятуватися від принижень в своїй родині. Її з дитинства принижував батько, потім її видали за наркомана, а після розлучення вона знову потрапила під владу батька.

У поліцію жінка йти побоювалася, так як вже траплялося, що влада здавали її подруг назад рідним. Врешті-решт вона переконала членів сім’ї поїхати разом з нею в Бахрейн. З Бахрейну вона полетіла прямим рейсом до Лондона, а потім до Канади, де її вже чекав юрист, готовий допомогти звернутися за наданням притулку.

Додамо, побоювання Рахаф Кунуна виглядають не марними. Відомі випадки, коли саудівці жорстоко розправляються з тими, хто за допомогою сучасних технологій кидає виклик традиційному суспільству і поділяє західні цінності. Причому таких людей не рятує навіть втеча з країни.

На початку листопада в саудівській в’язниці замучили до смерті журналіста і блогера Турки бін Абдул Азіз аль-Джассер. Він вів мікроблог Kashkool в Twitter, в якому повідомляв про порушення прав людини урядом Саудівської Аравії і членами королівської сім’ї. При цьому він знаходився в Дубаї (ОАЕ), проте саудівська влада схопили блогера завдяки агентам саудівських спецслужб, які працювали в регіональному відділенні Twitter.

Підрозділи саудівських “кібервійськ” створені колишнім помічником наслідного принца Саудом аль-Кахтані. В одному з “твітів” аль-Кахтані попереджав, що противникам режиму не вдасться зберегти анонімність за допомогою мережевих псевдонімів в Twitter.

Смерть блогера послідувала через місяць після розправи над іншим опозиційним саудівським журналістом – Джамалем Хашоггі, який працював колумністом в The Washington Post. Журналіст зник після того, як 2 жовтня 2018 року зайшов до генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі, щоб отримати документи для оформлення шлюбу з громадянкою Туреччини.

20 жовтня саудівська влада після довгого мовчання визнали, що журналіст “випадково загинув” в ході бійки в генконсульстві. Сенатори США дійшли до висновку, що до вбивства Хашшогі мав пряме відношення наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Сальман аль Сауд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *