Boeing Joint Direct Attack Munition (JDAM bomb) увійшла до пакету військової допомоги вартістю 1,85 мільярда доларів, оголошеного 21 грудня.
У Пентагоні офіційно не визнали, що надсилають саме ці боєприпаси, натомість в списку на сайті оборонного відомства США Jdam вказані як “точні авіаційні боєприпаси”.
У Пентагоні пояснили, що США не називають боєприпаси задля оперативної безпеки. Комплекти Jdam використовуються ВПС і ВМС США і продаються більш ніж у 26 країн.
“Jdam-ER можна прикріпити до некерованих авіаційних бомб. Після падіння бомба розгортає крила, що дозволяє їй летіти на відстань до 72 км і втричі збільшувати радіус дії оригінальної некерованої бомби”, — пише видання.
Jdam підвищеної дальності був розроблений у співпраці з Королівськими ВПС Австралії.
Bloomberg вказує, що 20 січня компанія Boeing отримала замовлення від ВПС США на суму 40,5 млн доларів за існуючим контрактом Jdam.
Роботу мають завершити до 30 червня. Це вказує на те, що США та Україна винайшли метод, за допомогою якого українські винищувачі радянських часів можуть запускати Jdam-ER.
США можуть пришвидшити передачу танків Україні
Україна може отримати американські танки Abrams швидше, ніж передбачалося. Зокрема перший заступник помічника держсекретаря США з військово-політичних питань Стенлі Браун сказав, що США можуть надати танки з запасів Пентагону.
Наразі у США вирішують питання щодо моделі Abrams, яка буде надана Україні та чи передавати бронетехніку з запасів армії, чи замовляти нові у промисловості.