Суркіс каже, що динамівці самі платять податки. ЗМІ певні, що лукавить

Суркіс

Президент ФК “Динамо” (Київ) Ігор Суркіс в ефірі програми “Вацко Live” заявив про те, що у клубу, нібито, немає проблем з податками, тому що гравці ФК оплачують їх самі. Однак він злукавив, що легко довести на прикладі справи екс-динамівця Ленса, стверджує Інтернет-видання Аргументум.

Так, за скаргою Джермейна Ленса, який раніше грав за “Динамо”, Палата по вирішенню суперечок ФІФА прийшла до висновку, що з зарплати футболіста столичний клуб у 2015 році не сплатив понад 3 млн грн. податків до українського бюджету. Точна сума: 3 431 268,89 грн, з яких 3 191 835,55 – НПФЛ і 239 433,34 неоплачений військовий збір.

Відповідні розрахунки були проведені міжнародним аудитором – компанією “GrantThornthon”.

Про те, що динамівці не платять самі за себе податки свідчить і фінзвітність клубу, яка періодично публікується на сайті “Динамо”, відзначає Аргументум. Згідно даним, які Суркіс і адміністрація клубу подають до податкової, гравці ФК отримують заробітну плату в розмірі не більше 800 доларів – до 20 тис. грн. І тільки з цієї частини заробітку футболістів вираховуються податки, пенсійні збори і відрахування на потреби армії.

Як стверджує видання, більшу ж частину своїх гонорарів (а це десятки тисяч доларів на місяць) динамівці отримують сьогодні з офшорної компанії Dynamo Kiev (Cyprus) LTD (раніше була компанія Newport Management LTD). З офшорних рахунків гроші, як правило, перераховуються на рахунки гравців у закордонних банках, і відповідно, ніякого військового збору та інших податків в Україні з цих сум не відраховується.

За попередніми оцінками, продовжує ЗМІ, завдяки такій схемі ухилення від оподаткування, за останні 5 років “Динамо” не доплатив до бюджету України близько 450 млн. грн. Приблизно 30 млн. грн з цієї суми становить вкрадений у воюючою армії військовий збір.

Експерти пояснюють, що офшори “Динамо” і сумнівна, з точки зору українського законодавства, схема фінансування гравців клубу, – відверто злочинна за мірками податкових органів західних країн. Саме тому, повертаючись додому, як це зробив Ленс, екс-динамівці потім стикаються з проблемою легалізації отриманих в Україні доходів. Вони просто не можуть надати своїм фіскалам доказів того, що не порушували податкової дисципліни і реально платили податки зі своїх заробітків, резюмує Аргументум.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *