29 млн дол становлять міжнародні резерви України

Станом на 1 лютого 2022 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 29 287,1 млн дол США. За підсумками січня, міжнародні резерви знизилися на 5,3%, однак перевищували середньорічний рівень 2021 року. Про це повідомляє на своєму сайті Національний банк України.

Такий обсяг забезпечує фінансування 3,6 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Нацбанку.

“Зменшення зумовлене насамперед валютними інтервенціями НБУ, спрямованими на згладжування надмірних коливань на валютному ринку, спричинених переважно психологічним чинником”, — повідомляє регулятор.

У січні на валютному ринку зріс попит на валюту насамперед через погіршення інформаційного середовища на тлі геополітичного напруження, вказують у звіті НБУ.

Серед інших причин коливання курсу зазначається також активізація бюджетних виплат наприкінці року та високі ціни на енергоносії на світових ринках.

Загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного й гарантованого державою боргу в іноземній валюті в січні становив 416,8 млн дол. США. З цієї суми 186,2 млн дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП. 61,7 млн дол. США — на обслуговування єврооблігацій, а решта — на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Натомість валютні надходження на користь уряду становили 146,9 млн дол. США, зокрема 143,4 млн дол. США надійшли від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *