Базу даних жертв комуністичних режимів заснували в Україні

База даних жертв комуністичних режимів

В Україні запрацював інтернет-проєкт “Український мартиролог ХХ століття”. Це база даних, де зберігається фотоінформація та біографічні дані про жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму та їх наступну реабілітацію. Про це повідомила “Історична правда” в понеділок, 9 листопада, з посиланням на голову Державної архівної служби України Анатолія Хромова.

“Мета інтернет-проєкту “Український мартиролог ХХ століття” – створення електронної бази даних, у якій буде розміщена фотоінформація та стислі біографічні дані про жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму, їх наступну реабілітацію; забезпечення інтелектуального доступу до архівних документів на найпершому інформаційному рівні – з інтернету”, – повідомив Анатолій Хромов на презентації інтернет-проєкту.

Зазначається, що “Український мартиролог ХХ століття” є підсумком роботи державних архівів, започаткованої ще на початку 1990-х, коли почали складатися регіональні та тематичні бази даних про репресованих, які і досі не було зведено до централізованої й загальнодоступної бази даних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *