Бджолиний пилок: корисні властивості

Бджолиний пилок має ряд переваг для здоров’я, про які відомо далеко не всім. Медики відзначають, що в даному продукті є значний вміст різних поживних речовин.

У складі бджолиного пилку є флавоноїди, які виступають серйозним антиоксидантом. Він в змозі боротися із запальними недугами. Протягом тривалого періоду часу даний продукт служить народним засобом у протидії алергії.

Бджолиний пилок впливає на клітини, які беруть участь в алергічних реакціях. Вміст білка і амінокислот в такому продукті куди вище, ніж в яйцях, яловичині, сирі і т.д., при цьому він підійде для вегетаріанців. У складі пилку є речовини, сприятливо позначаються на молодості шкіри, покращуючи її колір і скорочуючи кількість висипань.

Недавні дослідження вказують на здатність продукту бджільництва протистояти раковим клітинам, допомагаючи не тільки зупинити їх зростання, але і знищити. За рахунок пилку можна поліпшити обмінні процеси в організмі.

Крім того, в її складі є антибактеріальні сполуки, що допомагають боротися з сальмонелами та іншими шкідливими мікроорганізмами. За словами медиків, продукт сприяє підвищенню фертильності у жінок, підвищуючи шанси завагітніти.

Крім того, даний продукт рекомендується вживати для:

  • Зниження тиску, підвищення гемоглобіну, зміцнення судин.
  • Нормалізації травлення, зниження газоутворення, зупинки діареї.
  • Підвищення потенції чоловіків та покращення рухливості сперматозоїдів.
  • Нормалізації менструального циклу у жінок.

Рекомендації щодо застосування та протипоказання

Пилок є активно діючою речовиною, яка заряджає організм енергією та бадьорістю, а тому прийом перед сном не рекомендується. Також при прийнятті надмірно великої кількості (особливо, на голодний шлунок) можуть виникнути неприємні відчуття в животі, такі як різь та біль.

Утримайтеся від прийому в наступних випадках:

  • Хронічні захворювання печінки (метаболізація пилку відбувається печінкою);
  • Індивідуальна непереносимість компонентів пилку та алергія на медові продукти, в т.ч., алергія на сам пилок;
  • Зважаючи на високий вміст цукру (нехай натурального, але все ж таки), дуже обережно слід приймати тим людям, що страждають від діабету чи зовсім утриматися від прийому;
  • Жінкам в період вагітності та лактації дана субстанція може як допомагати, так й чинити негативний вплив, тому обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем перед початком прийому пилку.
  • Пилок не є продуктом, який показаний до їжі кожен день. Після 30-денного курсу прийому слід зробити перерву на 2-3 місяці, щоб запобігти звиканню організму, а також простежити за реакцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *