Держава націоналізувала Sense Bank і запровадила тимчасову адміністрацію: що зміниться для клієнтів

Sense Bank

З 21 липня у Sense Bank (раніше – Альфа Банк Україна) почала працювати тимчасова адміністрація, введена Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. У Фонді пояснили, що зміниться у зв’язку з цим для клієнтів банку – фізичних та юридичних осіб.

Як зазначила директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут, тимчасова адміністрація у Sense Bank почала працювати о 09:00 21 липня. Уповноваженою особою (тобто тимчасовим адміністратором Sense Bank) призначено начальницю управління раннього реагування ФГВФО Вікторію Степанець.

В період роботи у Sense Bank тимчасової адміністрації обмежень на фінансові операції фізичних осіб не буде.

“Всі фізичні особи зможуть користуватися своїми коштами, у тому числі на картках, у межах лімітів, встановлених банком або НБУ. Також не буде обмежень щодо зняття готівки у банкоматах Sense Bank (звичайно, у межах лімітів, раніше встановлених НБУ) та не буде обмежень у фізосіб щодо використання овердрафтів”, – сказала Рекрут.

Що стосується юридичних осіб, то, за словами директора-розпорядника ФГВФО, “наразі все заблоковано, тому що це є вимога чинного законодавства”.

Sense Bank прийматиме вхідні платежі від юридичних осіб, а вихідні платежі від юросіб стануть можливими у другій половині дня 21 липня.

Під час дії тимчасової адміністрації банк не видаватиме нових кредитів. Навіть юридичні особи, які мають вже відкриті кредитні лінії, не зможуть використовувати (залучати) нові кредитні кошти у цей період.

Відділення банків працюватимуть у будні дні у звичайному режимі, а у вихідні дні – без клієнтів. Також продовжить працювати мобільний застосунок Sense Bank.

“Клієнти та вкладники банку мінімально відчують незручності, пов’язані з введенням тимчасової адміністрації”, – повідомила Світлана Рекрут.

Після введення тимчасової адміністрації у Sense Bank Фонд гарантування вкладів очікуватиме рішення уряду щодо придбання цієї фінустанови (відповідне рішення Кабмін має ухвалити протягом однієї доби).

Якщо уряд погоджується, він придбає цей банк за 1 гривню, після чого тимчасова адміністрація пропрацює у фінустанові ще максимум два дні. Власником Sense Bank стане держава в особі Міністерства фінансів.

“Всі ці заходи ми плануємо здійснити протягом вихідних і в понеділок (24 липня) банк вже працюватиме у звичайному режимі, але з новим власником”, – пояснила директор-розпорядник ФГВФО.

Якщо ж гіпотетично (що малоймовірно) уряд не погоджується націоналізувати Sense Bank, Фонд гарантування виплатить вкладникам цієї фінустанови (а їх близько 3 млн осіб) кошти у повному обсязі. На 1 липня 2023 року сума можливого відшкодування за вкладами фізичних осіб (у тому числі ФОПів) у Sense Bank становить 44,323 млрд грн.

За словами голови НБУ Андрія Пишного, після націоналізації Sense Bank частка держави у банківському секторі збільшиться на 3,3 відсоткових пункти до приблизно 56%.

20 липня Національний банк ухвалив рішення про виведення з ринку Sense Bank та звернувся до уряду з пропозицією щодо участі держави в цій процедурі, тобто фактично мова йде про націоналізацію вказаної фінустанови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *