Для стримання цін Єврокомісія планує втрутися в ринок електроенергії

Для стримання цін Єврокомісія планує втрутися в ринок електроенергії

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що Європейський Союз планує вжити термінові заходи, щоб спробувати знизити зростання цін на електроенергію, і готує пропозиції щодо реформування ринку електроенергії, повідомляє Bloomberg.

Безпрецедентний скачок цін на електроенергію, які за останній рік виросли майже в 10 разів, викликав інфляцію та різко збільшив економічне навантаження на підприємства та домогосподарства, що відновлюються після пандемії.

Все більше і більше держав-членів вимагають встановлення стелі цін, і Чешська Республіка, головуюча в ЄС, відповідає позачерговому зібранню міністрів енергетики 9 вересня.

Точний зміст плану втручання ЄС все ще розробляється, а дипломати ЄС заявили, що комісія може запропонувати докладний план вже цього тижня.

ЄС розглядає обмеження цін на газ у сценарії перебоїв із постачаннями з Росії.

Проект внутрішнього документа ЄС, з яким Bloomberg News раніше ознайомився, показав, що комісія розглядала варіант обмеження цін на газ, щоб уникнути “нестерпно високих” витрат, якщо росія значно обмежить чи перекриє потік. Введення максимальної регульованої ціни в надзвичайній ситуації буде обмежено її тривалістю, а ринкова ціна має використовуватися якнайдовше.

Однією з можливостей було б обмеження ціноутворення шляхом обмеження ціни на європейських газових біржах, але в документі показано, що таке цінове обмеження може впроваджуватися по-різному і держрегулятор зможе втручатися на різних рівнях ланцюжка створення вартості газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *