До кінця десятиліття Китай розгорне першу мережу 6G

Китай лідирує у дослідженнях та розробках нової мережі зв’язку 5G. Однак азіатська країна не має наміру зупинятися тільки на ній. На конференції з рекламних технологій 2021 року з програмною промовою виступив Ван Цзяньчжоу, колишній голова China Mobile і старший консультант Глобальної асоціації мобільного зв’язку. Ван Цзяньчжоу сказав: “Поки ми працюємо над 5G, робота над 6G вже почалася. До 2030 року мережа 6G буде комерційно доступна. Тепер нам потрібно прискорити її дослідження та розробку”.

Він зазначив, що технологія 5G дозволила безпрецедентно покращити можливості мобільного зв’язку. Проте розвиток технологій нескінченний. Після комерціалізації 5G технологія вимагатиме подальших поліпшень. Ці поліпшення повинні мати два рівні: один – 5,5 Гбіт/с, а інший – 6 Гбіт/с.

Варто зазначити, що Ван Цзяньчжоу наголосив, що при проєктуванні мережевої архітектури 6G необхідно повністю враховувати вплив обладнання та алгоритмів на енергоспоживання, реалізовувати інтелектуальне управління потужністю та знижувати енергоспоживання під час роботи системи загалом.

У червні цього року Група з просування IMT-2030 (6G) випустила звіт “Загальне бачення 6G та технічну документацію щодо потенційних ключових технологій”. У ньому вказується, що на основі високої швидкості 5G, великих з’єднань, низької затримки та високої надійності 6G приносить нові тенденції, такі як занурення, інтелектуальність та глобалізація.

6G – це стандарт мобільного зв’язку шостого покоління, також відомий як технологія мобільного зв’язку шостого покоління. Мережа 6G перевершує 5G з погляду пікової швидкості, затримки, щільності трафіку, ефективності використання спектра та можливостей позиціонування.

Після комерціалізації мережі 4G у 2009 році Індія запустила свою першу комерційну мережу 4G у 2012 році. Зараз минуло майже три роки з моменту комерціалізації мережі 5G, але Індія ще не зробила цього. Проте, нещодавні звіти показують, що Індія висунула амбітний план із запуску 6G наприкінці 2023 або 2024 року.

За словами індійських офіційних осіб, у країні почалися дослідження та розробки у галузі технології 6G. Мережеве обладнання працюватиме під управлінням програмного забезпечення, написаного місцевими компаніями, та використовуватиме телекомунікаційне обладнання, вироблене ними ж, а індійська технологія 6G стане глобальною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *