До списку світової спадщини ЮНЕСКО внесла парк і бульвар у Мадриді

Один із головних бульварів Мадрида Пасео-дель-Прадо та парк Буен-Ретіро увійшли до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Про це у неділю повідомила організація ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО пояснила, що два об’єкти включені до списку у зв’язку з визнанням ключової ролі, яку вони відіграли в історії міста.

На проспекті Пасео-дель-Прадо розташовані кілька престижних будівель, в тому числі музей Прадо.

Розташований в центрі Мадрида культурний ландшафт площею 200 гектарів сформувався з моменту створення в XVI столітті. Об’єкт втілює нову ідею міського простору і розвитку в період освіченого абсолютизму XVIII століття, наголосили в ЮНЕСКО.

“Будівлі, присвячені мистецтву і науці, приєднуються до інших, присвячених промисловості, охороні здоров’я та дослідженням. Разом вони ілюструють прагнення до утопічного суспільства в період розквіту Іспанської імперії”, – йдеться в повідомленні на сайті організації.

У своїй заяві в неділю іспанський уряд наголосив, що бульвар Пасео-дель-Прадо став першою відкритою для всіх громадян вулицею такого типу. Раніше паркові бульвари були відкриті лише для вищих класів.

Днями ЮНЕСКО, організація ООН з питань освіти, науки і культури, позбавила англійське місто Ліверпуль статусу світової спадщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *