Фінляндія може приєднатися до НАТО до липня 2023 року

Фінляндія може приєднатися до НАТО

Міністр оборони Фінляндії Антті Кайкконен заявив, що країна відповідає критеріям членства в НАТО. Він вважає, що його країна може вступити до Альянсу до липня 2023 року. Про це повідомляє Yle.

Кайкконен заявив, що наразі для вступу в НАТО країна зобов’язана дотримуватися меморандуму про взаєморозуміння, підписаний Фінляндією, Швецією та Туреччиною на Мадридському саміті.

“Я думаю, що є серйозні підстави вважати, що Фінляндія стане членом НАТО до саміту НАТО у Вільнюсі”, – робить висновок Кайкконен.

Саміт НАТО, про який згадує міністр оборони, відбудеться у столиці Литви Вільнюсі 11-12 липня 2023 року.

26 грудня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Фінляндія та Швеція вступлять до Альянсу у 2023 році.

8 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що формальний вступ Швеції та Фінляндії до НАТО незабаром буде завершено.

29 червня НАТО офіційно запросила Швецію та Фінляндію до Альянсу. Напередодні Туреччина, Фінляндія та Швеція підписали тристоронній меморандум про взаєморозуміння, в рамках якого Анкара пообіцяла не блокувати вступ двох країн в обмін на виконання її вимог. Протоколи про приєднання мають бути ратифіковані у парламенті 30 країн.

Вступ Швеції та Фінляндії до НАТО ратифікували вже 28 країн-членів Альянсу з 30. Залишилися лише Туреччина та Угорщина.

Стамбул почав перешкоджати цьому процесу ще навесні, коли Швеція та Фінляндія оголосили про намір приєднатися до Альянсу, звинувачуючи їх, зокрема, у підтримці Робочої партії Курдистану (РПК), внесеної до переліку терористичних організацій як у Туреччині, так і в Європейському Союзі та США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *