Які симптоми є підставою для тестування на COVID-19 пояснило МОЗ

Які симптоми є підставою для тестування на COVID-19

Крім власне специфічних симптомів захворювання на COVID-19, усі симптоми ГРВІ є підставою звернутися до лікаря та пройти тестування.

Це пояснив у Фейсбуці заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. «При наявній потужності нашої лабораторної бази робити 50 тис. досліджень на добу, останнім часом ми фіксуємо зменшення кількості зразків до лабораторій. Хотів би наголосити, Україна сьогодні в червоному рівні поширення коронавірусної хвороби, тому люди, які мають симптоми гострої респіраторної інфекції, а це раптовий початок захворювання, лихоманка понад 38 градусів, тривалий кашель, головний біль, біль в м’язах, втрата апетиту, нюху, смаку — це все підстави звернутися до свого лікаря та здати зразки на дослідження», – вказав він, додавши, що в разі відмови лікаря у проведенні тестування потрібно звернутися на гарячу лінію Контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.

В Україні за минулу добу підтвердили 12 287 нових випадків коронавірусу.

У разі введення в Україні жорсткого карантину уряду потрібно буде щомісяця витрачати 20 млрд гривень бюджетних коштів на підтримку бізнесу. Але таких грошей немає, їх ледь вистачає на пенсії і зарплати.

В уряді активно розробляють план Б з протидії поширенню коронавірусу, якщо карантин вихідного дня не дасть очікуваного ефекту.

Президент України Володимир Зеленський запропонував відновити програми підтримки економіки.

За дорученням президента України Володимира Зеленського уряд розробив план дій з підтримки бізнесу та окремих галузей економіки, які постраждали від введення карантину вихідного дня. У Кабміні розповіли, коли його почнуть втілювати в життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *