ЄС зробив перший крок до конфіскації активів росії на користь України

ЄС зробив перший крок до конфіскації активів росії на користь України

Рада ЄС ухвалила рішення про внесення обходу санкцій до списку кримінальних злочинів. Це є важливим кроком для конфіскації заарештованих активів росії на користь України. Про це свідчить повідомлення на офіційному сайті Ради ЄС. Зазначається, що рішення ухвалено одноголосно.

“Включення порушення обмежувальних заходів до списку “злочинів ЄС” є першим із двох кроків, спрямованих на забезпечення однакового ступеня застосування санкцій на всій території ЄС та запобігання спробам обійти або порушити заходи ЄС. Після ухвалення цього рішення Європейська комісія подасть пропозицію директиви, що містить мінімальні правила щодо визначення кримінальних злочинів і покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Потім цей проєкт директиви має бути обговорений і схвалений Радою та Європейським парламентом”, – йдеться в повідомленні.

Це дозволить відчужувати деякі російські активи, оскільки конфіскація майна дозволяється лише за наявності кримінального правопорушення. Таким тепер вважатиметься, наприклад, спроба приховати активи, переписавши їх на третіх осіб чи офшори.

За даними The Irish Times, на цей момент може йтися про 17,73 млрд євро таких активів. Вони належать 1 239 фізичним особам та 116 компаніям, які потрапили під санкції.

За словами єврокомісара з питань юстиції та дотримання верховенства права Дідьє Рейндерса, конфісковані кошти відійдуть Україні. “Після такої агресії цілком логічно, щоб частина фінансування реконструкції надходила з росії, а не лише від міжнародного співтовариства”, – сказав Рейндерс.

Раніше голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також запевнила: мета ЄС – конфіскувати активи росії заради України, а не заморозити їх. “Безумовно, наша мета – не так заморозити, як конфіскувати активи, це наше завдання. Однак це не так просто з юридичного погляду. Ми працюємо над цим”, – зазначила вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *