Кількість сміття на Марсі розкрито

Кількість сміття на Марсі розкрито

На Марсі знаходиться понад сім тонн сміття антропогенного походження. Таку кількість розкрив Чагрі Кіліч (Cagri Kilic) із Університету Західної Вірджинії у колонці на сайті видання The Conversation.

За словами вченого, сміття на Марсі походить з трьох основних джерел: викинуте обладнання, що вийшли з ладу або апарати, що розбилися. Для кожної місії на планету потрібен модуль, що захищає космічний корабель, який включає теплозахисний екран від нагріву при входженні в атмосферу, парашут і посадкове обладнання, що розкривається.

Корабель скидає частини модуля в міру спуску, і це сміття може приземлятися у різних місцях планети. Падаючі уламки розбиваються на більшу кількість дрібних частин, як це сталося під час посадки марсохода Perseverance у 2021 році. За минулі роки фахівці виявили безліч дрібного сміття, яке розносить вітром.

Зношування позначається на всьому, що знаходиться на марсіанській поверхні. Деякі частини алюмінієвих коліс Curiosity відкололися і, ймовірно, розкидані по всьому шляху марсоходу. Частину сміття залишили навмисно, коли Perseverance скинув старе бурове долото і замінив його нове.

Щонайменше два послані на Марс космічні кораблі розбилися, а ще чотири втратили зв’язок до або відразу після приземлення. Якщо скласти масу всіх космічних апаратів, які колись відправлені на Марс, вийде близько 9979 кілограм. Якщо відняти з цього числа масу апаратів, що діють, то вийде 7119 кілограм антропогенного сміття.

В даний час команда марсохода Perseverance документує всі знайдені ними уламки та перевіряє, чи не може якийсь із них забруднити зразки, які збирає марсохід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *