Коли настане кінець світу – вчені

Коли настане кінець світу - вчені

Хоча кінець світу вже близький, це може зайняти більше часу, ніж передбачалося раніше.

З моменту свого формування близько 4,5 мільярда років тому Земля пережила п’ять масових вимирань, у ході яких близько 75 відсотків життя на планеті було знищено. Найвідомішим із цих епізодів є із гігантським астероїдом Чиксулубом, який знищив динозаврів 66 мільйонів років тому. Через удар та його наслідки 76 відсотків видів на Землі вимерли.

Проте, вчені вважають, що це не кінець. Вони давно попереджали, що Земля може перебувати вже на етапі шостого масового вимирання.

Антропогенна зміна клімату призводить до зникнення чи зникнення мільярдів видів, – зазначають фахівці.

У той же час вони заспокоїли, що це не відбудеться завтра. У новому дослідженні вчені передбачили, що, хоча ця жахлива подія, можливо, вже відбувається, її пік може зайняти набагато більше часу, ніж очікувалося раніше.

Так, Куніо Кайхо, японський кліматолог із Університету Тохоку, виявив у ході дослідження, що існує приблизно пропорційна залежність між середньою температурою поверхні Землі та біорізноманіттям планети.

У міру того, як середня температура поверхні або підвищується, або падає, відхиляючись від норми, вимирає більша кількість істот, – пояснив він.

Вчений наголосив, що більшість випадків вимирання викликано різкими змінами клімату, або нагріванням, або охолодженням до крайніх градусів.

Професор з’ясував, що у разі глобального похолодання температура землі знизилася на 7°C. А у разі підвищення температури, руйнівні наслідки були відзначені після того, як поверхня землі розігрілася на 9°C.

У нещодавньому звіті МГЕЗК підраховано, що за нинішньої траєкторії людство перебуває на шляху до того, що до 2030 року глобальне потепління піднімає середню температуру на 3 градуси Цельсія, що може призвести до вимирання мільйонів видів.

Однак Куніо Кайхо вважає, що три градуси не викличуть таких значних руйнувань, і вказує, що для цього Земля має розігрітися набагато більше.

Глобальне потепління на 9 градусів не виявиться принаймні до 2500 року, вважає він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *