Конгрес США розгляне резолюцію про виключення росії з Ради безпеки ООН

Рада безпеки ООН

Американські законодавці – члени Гельсінської комісії Конгресу США внесли до Конгресу резолюцію із закликом до адміністрації Джо Байдена ініціювати процес виключення росії із Ради безпеки ООН, повідомляє американське видання Foreign Policy.

У тексті резолюції, який цитує видання, йдеться про те, що “кричущі порушення” росією Статуту ООН, серед них спроба незаконної анексії частини території України, злочини проти цивільного населення в Україні, ядерні загрози та інші дії, ставлять під сумнів право росії на постійне членство у Раді безпеки.

У Статуті ООН не передбачено можливості позбавлення країни постійного членства у Раді безпеки ООН. Для виключення країни з ООН потрібна згода двох третин членів Генеральної асамблеї ООН та одностайне схвалення цього рішення Радою безпеки.

У той час, як подібні резолюції Конгресу не є обов’язковими для виконання, ця акція, пише Foreign Policy, відображає настрої в Конгресі та Білому домі, де обговорюється питання щодо обмеження впливу росії в ООН.

Ідея, підтримувана Гельсінською комісією, полягає у спробі оскаржити статус росії як законного спадкоємця Радянського Союзу в ООН.

Україна, будучи, поряд із росією та Бєларусю, однією з держав-засновниць ООН, може заявити про своє право на місце в Раді безпеки ООН як єдина з цих трьох держав-спадкоємців СРСР, яка не порушила Статут ООН, і надати своєму представнику повноваження як члена Ради безпеки.

У такому разі для схвалення цих повноважень теоретично потрібна лише згода 9 членів Ради безпеки ООН. Виконання такого плану, зазначає Foreign Policy, залишається предметом суперечок фахівців. Його здійснення пов’язане з труднощами через 30-річний прецедент, коли право росії на постійне членство не ставилося під сумнів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *