7 жовтня Тихановська заявила, що зробила б посередником у перемовинах з Лукашенком російського президента Володимира Путіна.
Білоруський музикант й лідер гурту «BRUTTO» Сергій Міхалок звернувся до опозиційної лідерки Білорусі Світлани Тихановської з приводу її недавніх заяв щодо Путіна.
Відео з гнівною реакцією з’явилось на сторінці Міхалка в Instagram.
7 жовтня Тихановська заявила, що зробила б медіатором (посередником) у перемовинах з Лукашенком російського президента Володимира Путіна.
«А тут мені присилають, що ви хочете користуватися якимось медіатором. Який, на*уй, медіатор, вибачте? Причому медіатором у нашу країну ви кличете найголовнішого імперіаліста, по суті, Доктора Зло і найголовнішого антигероя людства… Ви кличете медіатором Путіна!» – здивувався білорус.
Міхалок порівняв такий діалог з переговорами вовка, зайця і лисиці, де лисиця «на*бе старого вовка, а зайця самого з’їсть».
«Який медіатор? Людина, яка хоче відновити Радянський Союз! Тобто ви, по суті, запрошуєте медіатором людину, яка повинна підтримати нову незалежну Білорусь. Але в нього інше бажання! Він хоче відновити імперію, бл*ть», – наголосив Міхалок.
Музикант наприкінці закликав Тихановську видати «якісь накази нормальні», а не займатися залученням Путіна до переговорів.
Обережно! Відео містить нецензурну лексику!
Світлана Тихановська й раніше згадувала про важливу роль Володимира Путіна у врегулюванні політичної кризи в Білорусі, попри те що сам глава Кремля відкрито підтримує Олександра Лукашенка й неодноразово натякав на застосування військової сили у випадку ескалації протестного руху в республіці.
Так, 20 вересня Тихановська назвала Путіна “мудрим керівником”. Крім того, білоруська опозиціонерка також хотіла зустрітися з російським главою, щоб зрозуміти, чому той підтримує Лукашенка.
Росія ж у відповідь статус президента Світлани Тихановської не визнає.
Вибори і протести в Білорусі: хронологія подій
9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. За офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську – 10,1%.
Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів та застосовують до них силу, відкривають політично мотивовані справи проти опозиціонерів.
Білоруські Telegram-канали “Країна для життя” та “Білорусь головного мозку” повідомили, що за останні чотири місяці в Білорусі було порушено понад 200 кримінальних справ стосовно 250 осіб, які насмілились висловити свою незгоду з чинним режимом.
23 вересня в Мінську відбулась таємна інавгурація Лукашенка.
2 жовтня Європейський Союз офіційно запровадив санкції проти 40 представників режиму Лукашенка, причетних до придушення мирних протестів та фальсифікації президентської виборчої кампанії в Білорусі.