Мобільний інтернет: де у світі найдешевший

Мобільний інтернет: де у світі найдешевший

Свіжі дані Cable.co.uk показують вартість мобільного зв’язку у різних країнах світу. Якщо точніше, то середня вартість 1 ГБ мобільних даних.

Розрив між найдоступнішим і найдорожчим зв’язком просто величезний. Найдешевше 1 ГБ даних обходиться в Ізраїлі, де він коштує всього 0,04 долара. Причому тут великий розрив навіть з Італією, яка на другому місці з 0,12 долара за 1 ГБ. При цьому найдорожчий зв’язок на Острові Святої Єлени, де за 1 ГБ доведеться віддати 41,06 доларів! Також дуже дорого на Фолклендських островах (38,45 долара).

На українському ринку зв’язок — 0,43 долара. Країна знаходиться на 24-му місці списку. Нагадаємо, це середня ціна.

Джерело каже, що загалом країни можна поділити на чотири класи.

  • Чудова інфраструктура. Країни з давно існуючою повсюдно розповсюдженою інфраструктурою 4G або новою інфраструктурою 5G зазвичай знаходяться в більш дешевій частині таблиці. Це з тим, що й тарифи, зазвичай, пропонують значно більше даних, ніж у середньому, а обмеження зазвичай становлять сотні гігабайт чи їх взагалі немає. Тому вартість гігабайта у цих країнах буде дуже низькою.
  • Сильна залежність. Країни, які практично не мають фіксованого широкосмугового зв’язку, тому значною мірою залежать від надання мобільних даних. При насиченому ринку та безлічі конкурентних постачальників, які часто супроводжуються низькою середньою заробітною платою, ціни на дані в таких країнах можуть бути дуже низькими в порівнянні з глобальними.
  • Невелике споживання. Країни, де мобільні дані широко доступні та широко використовуються, але інфраструктура диктує культуру обмеженого використання. У таких країнах SIM-картки зазвичай відносно дешеві, але в основному доступні з дуже невеликим обсягом даних.
  • Багата економіка. Багаті країни, як правило, мають хорошу мобільну інфраструктуру та пристойний ліміт даних. Оскільки населення може дозволити собі платити більше, а володіння та експлуатація мережевої інфраструктури коштує набагато дорожче, ціни на дані мають тенденцію до глобального середнього рівня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *