МОЗ: COVID-сертифікат можуть анулювати, за яких умов

Випадків позбавлення сертифікатів про вакцинацію поки не було, однак у Міністерстві охорони здоров’я пояснили, за яких умов COVID-сертифікат буде анульований. Про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

За її словами, якщо буде доведено, що медичний запис неправдивий, він повинен бути скасований і сертифікат повинен бути анульований.

“Це, очевидно, відбудеться після того, як доведена вина і сам факт підробки даних. Випадків позбавлення сертифікатів поки не було”, – сказала Карчевич.

Вона додала, що інформація про можливі підозрілі випадки передається до правоохоронних органів.

“Усі повідомлення, які з’являються в соцмережах або ми отримуємо телефоном, відразу передаються для здійснення слідчих дій. А вже правоохоронні органи роблять “контрольні закупівлі” або Кіберполіція перевіряє. Механізм вже відпрацьований”, – розповіла Карчевич.

Також зазначається, що стосовно проваджень, де йдеться про медичних співробітників, МОЗ звертається до місцевих рад для відсторонення керівників закладів на час слідства.

“Мова йшла від 15 закладах охорони здоров’я. У чотирьох регіонах вже є випадки звільнення, відсторонення і початку власного службового розслідування”, – уточнила Карчевич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *