На плани Туреччини щодо ескалації на кордоні із Сирією відреагували США

США у вівторок висловили стурбованість щодо планів президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана розпочати нові військові операції вздовж південного кордону країни, заявивши, що будь-який новий наступ на півночі Сирії підірве регіональну стабільність і поставить під загрозу американські війська.

«Ми глибоко стурбовані повідомленнями та обговореннями потенційного посилення військової активності на півночі Сирії та, зокрема, її впливом на тамтешнє цивільне населення», – заявив представник Держдепартаменту Нед Прайс, пише Reuters.

«Ми визнаємо законні побоювання Туреччини щодо безпеки на південному кордоні Туреччини, але будь-який новий наступ ще більше підірве регіональну стабільність і поставить під загрозу сили США та кампанію коаліції проти ІДІЛ», – сказав він.

Ердоган у понеділок заявив, що Анкара незабаром розпочне нові військові операції вздовж своїх південних кордонів, щоб створити безпечні зони вглиб на 30 км для боротьби з тим, що він охарактеризував як терористичні загрози з цих регіонів.

Операція, швидше за все, буде націлена на північ Сирії, де Туреччина з 2016 року провела кілька військових операцій проти Курдських народних загонів самооборони (YPG), збройного сирійського відгалуження Робітничої партії Курдистану.

Зазначимо, Анкара провела три вторгнення до північної Сирії з 2016 року, захопивши сотні кілометрів землі і просунувшись приблизно на 30 км углиб країни, в ході операцій, націлених в основному на сирійські курдські загони YPG, яких підтримують США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *