Нейтралітет більше не допомагає, а Придністров’я потрібно демілітаризувати, заявив новий прем’єр Молдови

Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан

Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан, який очолив новий уряд з 16 лютого, заявив, що Придністров’я має бути демілітаризоване і що нейтралітет не захистить країну від нападу. Про це повідомляє молдовський телеканал TV8.

За його словами, Придністров’я необхідно демілітаризувати “шляхом евакуації російських військ і демілітаризації корінного населення”.

“Після цього — все інше, і дуже важливою є економічна та соціальна інтеграція наших громадян, які там перебувають, але найголовніше — демілітаризація. Це залежить від кількох речей, але це колись вирішиться”, — зазначив Речан.

Речан наголосив, що в Молдові триває гібридна війна, в якій росія намагається «захопити демократичні процеси» та відвернути країну від європейського курсу.

“Небезпеки зростають, але інституції здатні впоратися. Ми повинні подбати про небезпеки дестабілізації, громадського порядку, нападів на деякі інституції, гібридної війни, дезінформації, збурення тривоги в суспільстві, міжнаціональної ненависті”, — зазначив Речан.

Він нагадав, що країна взяла на себе нейтралітет, але російська армія все ще перебуває в Придністровському регіоні.

“Нейтралітет — це інструмент зовнішньої політики, не більше. Він не може вас захистити, коли на вас нападають. Він діє, якщо абсолютно всі актори, щодо яких ви оголосили нейтралітет, поважають цей нейтралітет”, — підкреслив очільник молдовського уряду.

Небезпеки в Молдові

Президентка Молдови Мая Санду 13 лютого, посилаючись на дані української розвідки, заявила, що росія планує за допомогою протестів опозиції здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

За її словами, план рФ передбачає використання іноземців для насильницьких дій. Зокрема, матеріал містить інструкції щодо правил в’їзду до Молдови для громадян росії, Бєларусі, Сербії та Чорногорії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *