Нідерланди та Данія підтвердили дозвіл на передачу перших F-16 Україні

F-16 Україні

Данія та Нідерланди підтвердили інформацію, що США надали зелене світло для реекспорту винищувачів F-16 в Україну після того, як українські пілоти завершать курс навчання. Міністри обох країн подякували Вашингтону за дозвіл, хоча досі залишається незрозумілим, коли ж все таки відбудеться передача F-16 нашій країні, передає The Guardian.

Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що вітає рішення США “розчистити шлях для доставки літаків F-16 в Україну”, що дозволить коаліції “продовжити навчання українських пілотів”.

Міністр оборони Данії заявив, що передача літаків F-16 була “природним наступним кроком” після завершення навчання пілотів.

“Ми обговорюємо це з найближчими союзниками, і я очікую, що скоро ми зможемо бути більш конкретними щодо цього”, – додав Якоб Еллеманн-Йенсен.

Початок навчальної програми, як пишуть ЗМІ, неодноразово відкладався, а голландські та данські коментарі вказували на те, що відсутність офіційного схвалення США якраз і була одним із факторів, які стримували початок навчань.

Напередодні офіційні особи США начебто підтвердили, що Вашингтон офіційно схвалить реекспорт літаків у листі, надісланому державним секретарем Ентоні Блінкеном до Данії та Нідерландів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *