Нові обмеження на куріння запроваджують в Україні

Верховна Рада ухвалила зміни до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Під заборону потрапляє продаж ароматизованих та міцних сигарет.

Проект закону №4358 у другому читанні підтримали 317 депутатів. У відповідності до директиви 2014/40/ЄС документ запроваджує заборону на продаж ароматизованих смакових (фруктові, цукерки, ментол тощо) тютюнових виробів та електронних сигарет, рідин і заправних контейнерів.

Також забороняється продаж сигарет, у яких рівні викидів нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в диму однієї сигарети перевищують: нікотину – 1 міліграм, смоли – 10 міліграмів, монооксиду вуглецю – 10 міліграмів.

Упакування електронних сигарет, заправних контейнерів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, повинно включати список всіх інгредієнтів у порядку зменшення питомої ваги із зазначення вмісту нікотину у виробі та його дозу при одноразовому використанні.

Так само цей закон:

  • забороняє рекламу, спонсорство та продаж до 21 віку електронних сигарет, електронних пристроїв для куріння, а також тютюну та його замінників в інтернеті;
  • вводить медичні попередження на упаковках електронних сигарет, рідин та сигаретах для нагрівання;
  • збільшує медичні попередження на пачках із 50% до 65% від площі з фотозображеннями наслідків куріння з обох боків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *