Парламент Грузія обирає

Парламент Грузія обирає

31 жовтня у Грузії відбуваються парламентські вибори, які вперше проходять за новими правилами. Згідно з ними, 120 місць у парламенті будуть заповнені за пропорційними списками, а 30 за мажоритарними. При цьому бар’єр проходження в парламент для партій складає лише 1% (раніше було 5%), а для виборчих блоків – стільки відсотків, скільки партій створили блок. При цьому партія, яка отримає менше ніж 40,54% підтримки, не зможе сформувати парламентську більшість. Країна у 2017 році перейшла на парламентську систему правління, повідомляє Європейська правда.

За 150 мандатів змагаються 48 партій та два виборчі блоки. Понад 3,5 тисячі виборчих дільниць відкрились о 08:00 за тбіліським часом і закриються о 20:00. Право голосу мають понад 3,5 мільйона громадян.

У Грузії сподіваються, що нова виборча система ускладнює монополізацію влади та підвищує шанси на створення коаліційного парламенту з урахуванням інтересів різних політичних сил. Очікується, що зміни допоможуть новим політичним силам потрапити в парламент, а двом основним партіям, «Грузинській мрії» та опозиційній «Єдиний національний рух», найімовірніше, доведеться формувати коаліцію з невеликими партіями.

Згідно з опитуваннями, найбільші шанси на перемогу має правляча партія «Грузинська мрія», яка вже перемагала на попердніх виборах у 2012 та 2016 роках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *