У Верховній Раді запропонували ввести спецрежим оподаткування доходів, одержаних фізособами від здійснення окремих видів діяльності. У проєкті закону №10166 йдеться про кур’єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів тощо.
Законопроєкт ініціювали 18 нардепів. Нині його надано для обговорення і направлено на розгляд Комітету. За словами Железняка, який є одним з авторів документа, нововведення покликане спростити умови для легалізації понад 500 тисяч самозайнятих осіб. Загалом проєкт охоплює 20 видів діяльності.
Він наголосив, що спецрежим допоможе визначити юридичну площину для діяльності онлайн-платформ відповідно до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ, пояснив парламентарій. Це пов’язано з наближенням українського законодавства до Європейського Союзу.
“Законом буде створено прозоре й зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ. Адже в одних тільки Uber, Bolt, Uklon, Glovo – понад 300 тис. самозайнятих водіїв та кур’єрів! (Цих платформ більше – Kabanchik тощо, їхня кількість зростає)” , — розповів Желєзняк.
Також подібна платформа дозволить розв’язати проблему обліку готівкових надходжень.
“Це детінізація економіки та суттєвий крок уперед у диджиталізації податків”, — каже Железняк.
На його думку, держава отримає переваги як додаткові надходження до бюджету, створення можливості “просто сплачувати податки” для осіб з цими видами діяльності та створення зрозумілих умов діяльності “операторів цифрових платформ”. Водночас громадяни можуть отримати спрощення та автоматизація обліку та податок 6%, коли не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність тощо.
Переходити на оплату податків за таким спеціальним режимом українці зможуть за бажанням.
“Хто захоче – залишається на звичній для себе системі, яка діє зараз”, – додав парламентарій.