Піднімає настрій і захищає кишечник цей солодкий продукт

Якщо вірити даним дослідження, опублікованого недавно в журналі харчової біохімії (Journal of Nutritional Biochemistry), з’їсти шоколад для поліпшення настрою — розумна порада. А ще цей продукт корисний для нашого здоров’я.

В ході рандомізованих контрольних досліджень за участю дорослих людей у віці від 20 до 30 років вдалося з’ясувати, що темний шоколад з 85-відсотковим вмістом какао покращує настрій і стан кишечника. Учасників випробувань розділили на дві групи. Одній групі давали темний шоколад з 70-відсотковим вмістом какао, а другий — з 85-відсотковим вмістом.

Вони їли шоколад щодня протягом трьох тижнів. Наприкінці експерименту учасників перевірили за шкалою позитивного і негативного впливу, яка дозволяє відстежувати щотижневі емоційні зміни у пацієнтів. У тієї групи, якій давали шоколад з 85-відсотковим вмістом какао, негативний вплив знизився більше, ніж у групи, що харчувалася шоколадом з 70-відсотковим вмістом.

Вчені пішли ще далі в своєму аналізі впливу темного шоколаду на настрій і досліджували, як його споживання впливає на мікрофлору кишечника.

Щоб Ви краще розуміли ситуацію, слід сказати, що численні дослідження вказують на зв’язок між психічним здоров’ям і станом кишечника. Згідно з повідомленнями видання Harvard Health, продукти глибокої переробки з хімічними добавками негативно позначаються на стані корисних бактерій в кишечнику і навіть збільшують ризик захворювань.

З іншого боку, наукова робота, опублікована в журналі “Молекулярна психіатрія” (Molecular Psychiatry), показала зв’язок між здоровим харчуванням і захистом від депресії. До такого здорового харчування можна віднести традиційну середземноморську дієту, в якій багато протизапальних елементів і корисних для кишечника продуктів.

Щоб у вас був здоровий кишечник, в раціоні має бути достатня кількість продуктів з пребіотиками і пробіотиками. Пребіотики дає клітковина, яка служить їжею для “дружніх” бактерій в кишечнику і допомагає вашій травній системі залишатися здоровою і добре функціонувати.

Продукти з пробіотиками містять живі корисні бактерії, а також дріжджі, які корисні для травної системи: вони допомагають покращувати і відновлювати флору кишечника (бактерії, що живуть в шлунково-кишковому тракті).

Темний шоколад служить пребіотиком для кишечника, так як в ньому багато клітковини. За даними Міністерства сільського господарства США, у випадку темного шоколаду з 70-85-відсотковим вмістом какао на одну стограмову плитку припадає 11 грамів клітковини.

Чим вище вміст какао, тим більше в шоколаді клітковини – і тим більше пребіотиків, якими харчується ваша кишкова флора.

Так що послухайте добру пораду: якщо у вас поганий настрій і хочеться чогось солодкого, з’їжте трохи темного шоколаду. Ви дійсно відчуєте себе краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *