Посли у НАТО 10 держав-членів Альянсу відвідали Україну

посли НАТО в Україні

Україну 3 листопада відвідали посли при НАТО 10 держав-членів Північноатлантичного альянсу.

Про візит, який публічно не розкривався, стало відомо з повідомлення офісу віцепрем’єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, повідомляє “Європейська правда”.

Делегацію послів склали представники Албанії, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини, Північної Македонії, Румунії та Чехії. У рамках візиту група відвідала Бучу та Гостомель.

Під час зустрічі зі Стефанішиною сторони обговорили першочергові потреби України та заявку України на членство в НАТО. Йшлося також про планування допомоги Україні через Комплексний пакет допомоги, а також його фінансування через Трастовий фонд НАТО. Окремо зупинились і на гарантіях безпеки для України у рамках Київського безпекового договору.

“Рада вітати вас нарешті у Києві. Підготовка зайняла певний час, але наша команда доклала всіх зусиль, щоб цей важливий візит відбувся. Вдячні союзникам за непохитну підтримку України. З початку війни велику увагу приділяли двосторонній військовій та невійськовій співпраці. Сьогодні час говорити про більш системне планування на довгострокову перспективу і яку роль НАТО може зіграти у координації таких зусиль. Важливо розуміти, яким чином ми можемо використати Комплексний пакет допомоги Україні”, – цитує офіс віцепрем’єрки Стефанішину.

Під час розмови вона підкреслила, що сім політичних критеріїв від Єврокомісії, які Україна має виконати для початку переговорів про членство в ЄС, зокрема щодо верховенства права, також відповідають тим реформам, які вимагає і НАТО.

Нагадаємо, Комплексний пакет допомоги Україні лідери країн НАТО затвердили на саміті в Мадриді.

Президент Володимир Зеленський у вересні оголосив, що Україна офіційно подає заявку на членство в НАТО після того, як Владімір Путін заявив, що анексує чотири українські області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *