Преса: 23 листопада G7 оголосить цінову межу на російську нафту

23 листопада G7 оголосить цінову межу на російську нафту

Очікують, що адміністрація президента США Джо Байдена приватно повідомить про запропоновану ціну напередодні зустрічі послів Європейського союзу, заплановану на 23 листопада.

Якщо посли ЄС підтримають цю пропозицію, план полягає в тому, щоб оголосити обмеження того самого вечора, сказали джерела.

Обмеження, яке підтримують “Велика сімка” та ЄС, заборонить компаніям надавати послуги з доправлення, а також такі послуги як страхування, посередництво та фінансова допомога, необхідні для транспортування російської нафти в будь-яку точку світу, за винятком випадків, коли нафту продають нижче за погоджений рівень.

План щодо обмеження цін на сиру нафту для росії має набути чинності після 5 грудня, але США та Великобританія заявили, що їхнім компаніям нададуть пільговий період для розвантаження своїх вантажів до 19 січня, щоб врахувати постачання, які було завантажено до того, як план набув чинності.

4 листопада агентство Reuters із посиланням на джерела повідомило, що країни G7 та Австралія домовилися встановити фіксовану ціну на російську нафту замість ухвалення змінної ставки. Співрозмовник агентства заявив, що верхній ціновий поріг регулярно переглядатимуть. Він додав, що наразі початкову ціну ще не встановили, але її оголосять “найближчими тижнями”.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен вважає, що обмеження цін, яке має розпочатися 5 грудня на нафту та 5 лютого на нафтопродукти, зменшить прибуток росії без скорочення постачань.

За даними Bloomberg, США хочуть встановити обмеження на сиру нафту вище за $60 за барель, “що підвищить шанси на те, що росія продасть хоча б частину свого експорту в межах програми”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *