Ратифікацію Стамбульської конвенції підтримала рада

Ратифікацію Стамбульської конвенції підтримала рада

Верховна Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції (про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству).

Про це повідомив заступник голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, такі рішення ухвалено під час сьогоднішнього засідання парламенту.

Згідно з повідомленням, “За” проголосували 259 народних депутатів, проти було тільки вісім голосів.

Метою конвенції є захист жінок від усіх форм насильства, а також недопущення, кримінальне переслідування та ліквідація насильства стосовно жінок і домашнього насильства, яке вчинено також стосовно чоловіків і дітей.

Ратифікація Стамбульської конвенції вважається гарним сигналом напередодні саміту ЄС щодо готовності України впроваджувати необхідні реформи, оскільки для держав-членів ЄС це є своєрідним “маркером цивілізованості”.

Нагадаємо, що у липні 2021 року Туреччина офіційно вийшла з основоположного європейського договору “Про запобігання та протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами” (Стамбульська конвенція).

Рішення викликало осуд з боку багатьох турків і західних союзників, коли президент Реджеп Таїп Ердоган оголосив про це в березні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *