Скасувати План дій щодо членства в НАТО для України пропонує Британія

Скасувати План дій щодо членства в НАТО для України пропонує Британія

НАТО має розглянути можливість скасувати вимогу щодо надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) як частину її шляху до вступу в Альянс, заявив 29 червня міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

“Я думаю, що ми повинні розглянути можливість відмови від Плану дій щодо членства. Але, звичайно, ми маємо бути реалістами і розуміти, що зараз в НАТО 31 член, і, як ви знаєте, ми всі повинні рухатися разом”, – сказав Воллес на спільній прес-конференції зі своїм канадським колегою у Лондоні, передає Reuters.

Воллес сказав, що не може гарантувати досягнення згоди щодо цього кроку до саміту НАТО в Литві наступного місяця, але зазначив, що може бути можливим усунення інших бар’єрів на шляху України до членства в Альянсі.

Про можливість відмовитися від Плану дій щодо членства відносно України заявляв міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі. За його словами, якщо Україна пропустить цей етап, то стане в одну категорію з новим членом НАТО Фінляндією – на противагу Північній Македонії, яка виконувала ПДЧ 20 років.

Раніше POLITICO опитувало дипломатів країн-членів НАТО й більшість з них висловились за спрощення шляху України до Альянсу й скасування ПДЧ. Хоча представники деяких країн і висловили побоювання, що такий крок “ще більше розлютить росію”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *