Спеціальні правила зберігання криптовалют запроваджує для банків Європарламент

Спеціальні правила зберігання криптовалют запроваджує для банків Європарламент

Комітет Європейського парламенту з економічних та валютних питань проголосував за введення суворих обмежень для банків, які планують зберігати криптовалюти, пише Reuters. Вжиті заходи діятимуть доти, доки Європейська комісія не запропонує масштабніших правил регулювання.

Законопроєкт реалізує останні елементи Базеля III, глобальної угоди, яка змушує банки тримати більше капіталу, щоб впоратися з ринковими потрясіннями без допомоги платників податків.

Фінустанови повинні врахувати ризик ймовірної втрати капіталу в 1250%, з урахуванням ризиків на ринку криптоактивів, щоб мати можливість покрити їхню вартість у разі обвалу. Тому вони зобов’язані зберігати €1 власного капіталу на кожен євро, що тримають у криптовалюті. Такі вимоги до капіталу допоможуть запобігти більшості проблем та знизити рівень нестабільності, а також вплив волатильності цифрових валют на традиційну фінансову систему.

Законопроєкт також запроваджує визначення «тіньового банкінгу», великого сектора страховиків, хедж-фондів та інвестиційних фондів, які становлять приблизно половину світової фінансової системи та зазвичай менш регульовані, ніж банки.

Ще поправки вимагають, щоб політика винагороди в банках була узгоджена з їхніми планами усунення екологічних, соціальних та управлінських ризиків (ESG) у короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі.

Асоціація фінансових ринків Європи (AFME) висловила занепокоєння тим, що сфера дії поправок може бути надто великою. В AFME зазначили, що в новому законі немає чіткого визначення криптовалют, а тому вимоги можуть застосовуватися і до токенізованих цінних паперів, і до інших класів цифрових валют.

Після голосування 24 січня законодавці та країни ЄС розроблять остаточну угоду, яка набуде чинності 2025 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *