Сполучені Штати поки не планують постачати ракети ATACMS, але розглядають інші варіанти далекобійних систем, які можуть передаватися Україні. Про це повідомив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі в інтерв’ю виданню Defense One.
Міллі сказав, що на сьогодні є політичне рішення передавати Україні ATACMS, але не виключив таких обговорень в майбутньому.
“З військового погляду, у нас відносно небагато ATACMS, і ми маємо переконатися, що у нас також є власні запаси боєприпасів. А дальність дії зброї – я думаю, що є деякі перебільшення щодо того, що може зробити ATACMS, а що ні”, – сказав Міллі.
За його словами, є інші системи, які можуть забезпечити ту саму далекобійність, що й ATACMS.
“Тоді як використовуючи GMLRS (снаряди для реактивних систем залпового вогню, – ред.) можна зробити шість пострілів, використовуючи ATACMS – один. Хоч дальність ATACMS більша, але є й інші системи, які можуть мати таку ж дальність. Є, наприклад, БПЛА, які можуть це зробити, і у британців є кілька систем. Отже, це ті речі, які ми розглядаємо, щоб дати їм трохи більше можливостей. Але зараз ми не надаємо ATACMS”, – додав Міллі.
Раніше ЗМІ повідомляли, що адміністрація президента США Джо Байдена пояснює українській стороні небажання передавати ракети більшої дальності ATACMS тим, що у такому разі їх може залишитись занадто у запасах американської армії.