ЦРУ про вторгнення рФ: путін ділився планами з 3-4 особами і це відіграло роль

ЦРУ про вторгнення рФ

Про підготовку російського диктатора Володимира путіна до повномасштабного вторгнення в Україну знали лише три-чотири особи з його оточення. Що й стало однією з його помилок. Про це йдеться у заяві директора Центрального розвідувального управління США Вільяма Бернса в інтерв’ю CBC News.

“Роками, особливо останніми роками, я спостерігав, як путін звужував коло своїх радників, і це було коло, у якому він цінував лояльність, а не компетентність”, – сказав Бернс.

За його словами, це була група людей, яка, як правило, говорила йому те, що він хотів почути, і – або принаймні за ці роки зрозуміла, що сумніватися в його судженнях “не для підвищення кар’єри”.

“І тому, на мою думку, це була одна з найглибших вад у прийнятті рішень у росії безпосередньо перед війною, оскільки таке тісне коло людей підкріплювало глибоко помилкові припущення один одного”, – вважає Бернс.

Він розповів, восени 2021 року путін зрозумів, що стратегічне вікно можливостей для росії закривається, а окупація України потрібна йому для того, щоб він запам’ятався як так званий “великий полководець”.

“Він (путін – ред.) вірив, що Україна слабка і розділена, він думав, що Захід відволікся, і він думав, що модернізував російську армію до такого рівня, коли вона була здатна на швидку, рішучу перемогу. Звичайно, виявилося, що кожне з цих припущень було глибоко хибним”, – підсумував Бернс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *