У кілька етапів підніматимуть пенсії наступного року

У кілька етапів підніматимуть пенсії наступного року

Пенсії в Україні в 2021 році будуть підвищуватися в декілька етапів. Про це розповіла в ефірі телеканалу “Украіна24” міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

“Програма підвищення пенсій відбуватиметься наступного року в кілька етапів. Перше – в зв’язку з тим, що підвищується пенсія для людей, яким 65 років і повний стаж. Мінімальна виплата зростає на 400 грн – зараз 2000 грн, буде 2400. Потім у нас буде індексація пенсій, потім буде підвищення працюючим пенсіонерам, автоматичний перерахунок у квітні. У липні буде програма підвищення пенсій для віку 75+, підвищується на 400 грн, і два перерахунки мінімальних пенсій у зв’язку з прожитковим мінімумом – з липня і грудня”, – зазначила Лазебна.

Як зазначила міністр, “дуже важливо наступного року зробити індексацію пенсій”.

Додамо, дефіцит Пенсійного фонду цього року вже перевищив 18 млрд грн. У бюджетному комітеті ВР зазначали, що фінансовий стан Пенсійного фонду у поточному році значно погіршився та продовжує збільшуватися його залежність від ресурсів державного бюджету та позик за рахунок ЄКР.

Водночас, уряд запропонував у фінальній версії Бюджету-2021 зменшити видатки на трансферт Пенсійного фонду на 8,5 млрд грн. У бюджетному комітеті на це зауважували, що “пропозиція уряду вбачається недостатньо аргументованою,.. а в 2021 році ймовірно виникне необхідність збільшувати видатки державного бюджету для Пенсійного фонду”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *