У США “злили” нові секретні документи щодо контрнаступу України

У США "злили" нові секретні документи

7 квітня в соціальних мережах з’явилася нова партія секретних документів США, які детально описують секрети американської національної безпеки щодо України, Близького Сходу та Китаю. Про це пише The New York Times.

У США стався новий витік документів розвідки

Аналітики припускають, що, можливо, було отримано понад 100 документів. Враховуючи конфіденційність, це може завдати величезної шкоди. Це викликало занепокоєння в Пентагоні та додало неспокою ситуації, яка, як здається, застала адміністрацію Байдена зненацька.

Високопоставлений чиновник розвідки назвав витік «кошмаром для «П’яти очей», маючи на увазі Сполучені Штати, Велику Британію, Австралію, Нову Зеландію та Канаду, так звані країни «П’яти очей», які широко діляться розвідданими.

Документи були знайдені в Twitter та інших сайтах у п’ятницю, через день після того, як високопоставлені чиновники адміністрації Байдена заявили, що вони розслідують потенційний витік секретних українських військових планів.

Один слайд, датований 23 лютого, має позначку «Секрет/NoForn», що означає, що він не призначений для передачі іншим країнам.

Міністерство юстиції повідомило, що почало розслідування витоку інформації та спілкується з Міністерством оборони, але відмовилося від подальших коментарів.

Безпекові аналітики, які перевіряли документи, що опинилися на сайти соціальних мереж, кажуть, що колекція документів включає в себе конфіденційні слайди про Китай, Індійсько-Тихоокеанський театр військових дій, Близький Схід і тероризм.

Які документи про Україну потрапили в мережу

Документи про українську армію виглядають як фотографії схем очікуваних поставок зброї, чисельності військ і батальйонів та інших планів.

Офіційні особи Пентагону визнають, що це законні документи Міністерства оборони, але копії, схоже, були змінені в певних частинах у порівнянні з їх оригінальним форматом.

Модифіковані версії, наприклад, завищують американські оцінки загиблих українських військових і занижують оцінки вбитих російських військових.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *