Україна прагне отримати від союзників 24 винищувачі

Україна прагне отримати від союзників 24 винищувачі

Україна має намір отримати від своїх міжнародних союзників два батальйони винищувачів по 12 бойових літаків у кожному у першому пакеті допомоги. Таку цифру виданню El Pais озвучив речник ВПС України Юрій Ігнат.

Пріоритетом для України є отримання американських F-16, хоча Київ розглядає варіант французьких Rafale і шведських Gripen

Ігнат підтвердив, що на додаток до складних політичних переговорів, яких потребує виконання цієї операції, у короткостроковій перспективі Київ не зможе розраховувати на ці літаки на полі бою, оскільки на навчання пілотів і команд наземного обслуговування потрібно не менше ніж пів року.

Цього тижня президент України Володимир Зеленський повторив, що після домовленості між Сполученими Штатами та Німеччиною про відправку важких танків до їхніх військ наступним кроком має бути надання Україні винищувачів.

Раніше у Повітряних силах Великої Британії допустили передачу Україні винищувачів вже після того, як російські війська будуть витіснені з української території.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус напередодні висловився проти надання Україні німецьких винищувачів. “Про це не може бути і мови”, – сказав він.

Між тим, глава МЗС Нідерландів Вопке Хукстра минулого тижня сказав, що у Нідерландів “немає табу” на обговорення запиту про F-16, якби такий надійшов від України, а в уряді Словаччини прямо говорили про плани віддати Україні радянські МіГ-29.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *