Україна в односторонньому порядку передала рФ всіх важкопоранених полонених

Україна в односторонньому порядку передала РФ всіх важкопоранених полонених

Україна в односторонньому порядку передала державі-агресору росії всіх тяжко поранених полонених окупантів, стан яких дозволяв транспортування. Про це сьогодні, 24 березня, повідомляє Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими.

Так, Україна продемонструвала, що дотримується міжнародних зобов’язань та виконує Женевську конвенцію. Процес був одностороннім.

“У цьому випадку йдеться не про обмін військовополоненими, а саме про репатріацію: повернення тяжко поранених полонених без жодних умов, як це передбачає міжнародне гуманітарне право”, — йдеться у повідомленні.

Водночас у Координаційному штабі зазначили, що РФ систематично нехтує міжнародними нормами, досі утримує в заручниках тисячі українських громадян, зокрема тяжкохворих і поранених, цивільних, дітей і жінок, людей похилого віку, а також тих, хто потрапили в російський полон ще до початку широкомасштабного вторгнення.

Україна закликала світову спільноту посилювати тиск на росію, щоб змусити агресора дотримуватися міжнародного гуманітарного права.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *