Українці зможуть безкоштовно отримати світлодіодні лампи з 1 січня: де і як

Українці зможуть безкоштовно отримати світлодіодні лампи

Уряд України планує цієї зими замінити 50 мільйонів старих ламп розжарювання на економічніші LED-лампи. Люди будуть мати можливість безкоштовно отримати до п’яти світлодіодних ламп в одні руки. Про це на телемарафоні повідомила перший віце-прем’єр-міністр економіки Юлія Свириденко.

Зазначено, що ініціативу щодо заміни старих лам на LED-лампи, які споживають менше електроенергії, озвучили міжнародним партнерам. Євросоюз першим підтримав ідею та заявив про готовність профінансувати заміну мільйонів ламп для українців.

За словами чиновниці, повнолітні українці можуть відвідати відділення Укрпошти чи залишити заявку на порталі “Дія”, а потім звернутися до національного оператора поштового зв’язку, щоб обміняти лампи розжарювання на світлодіодні.

Відзначено, що кожна людина може зробити свій внесок у поширення енергозберігаючих технологій, розпочавши зі свого будинку. Юлія Свириденко наголосила, що LED-лампи споживають у 7-8 разів менше електроенергії, ніж їхні попередниці.

У Мінекономіки зазначили, що населення становить 40% структури споживання електрики. Заміна 50 мільйонів ламп розжарювання дозволить заощадити роботу одного реактора потужністю 1 ГВт.

Лампи планують замінити не лише побутовим споживачам, а й соціальним структурам, серед яких лікарні, школи, дитячі садки, ЦНАПИ та інші організації.

Зауважимо, що найбільш ненажерливими електроприладами є бойлери, телевізори, пральні машини, освітлювальні прилади, пристрої для приготування їжі – мультиварки та чайники, морозильники та холодильники, а також посудомийні машини.

Кількість електроенергії, яку споживає той чи інший прилад, залежить не тільки від класу його енергоефективності, а й від розміру – крупна техніка використовує більше електрики, ніж дрібна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *