Захопити світовий інтернет мають намір ЄС і США

Захопити світовий інтернет мають намір ЄС і США

Європейський союз сподівається разом з новою адміністрацією США створити глобальну систему регулювання інтернету. Брюссель турбує зростаюча міць найбільших інтернет-платформ, їх економічний і політичний вплив.

“З приходом президента Джо Байдена у Європи знову з’явився друг в Білому домі. І дійсно, перші сигнали, які ми чуємо з Вашингтона, багатообіцяючі, в тому числі щодо можливої ​​співпраці з цифрових питань”, – написала в п’ятницю голова Європейської комісії (ЄК) Урсули фон дер Ляйен у відкритому листі генеральному директору видавничого дому Axel Springer Матіасу Дёпфнеру.

Для початку європейська чиновниця пропонує створити спільну раду з торгівлі і технологій, яка повинна розробити і узгодити світові правила регулювання інтернету.

«Разом зі Сполученими Штатами ми могли б також створити звід цифрових правил, який буде діяти в усьому світі, – пише фон дер Ляйен. – Це може стосуватися найрізноманітніших питань – від захисту даних і конфіденційності до безпеки технічної інфраструктури. Це буде перелік правил, заснований на наших цінностях: права людини і плюралізм, інклюзивності та захисту приватного життя ».

Вона вважає також, що тепер ЄС може спільно з США ввести цифровий податок, так як багато великих інтернет-груп ведуть величезний бізнес на ринку ЄС з доступом до 450 мільйонів споживачів, при цьому не завжди платять податки.

«Ми також хочемо, щоб платформи забезпечували прозорість роботи своїх алгоритмів. Рішення, що мають серйозні наслідки для нашої демократії, не повинні прийматися комп’ютерними програмами, над якими не владна ні одна людина», – резюмувала глава ЄК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *