Закон щодо цін на газ і тепло готують у Раді

У Верховній Раді розробляється законопроєкт, який запроваджує мораторій на підвищення цін на газ і тарифів на тепло та супутні послуги в Україні. Для стримування цін використають міжнародну допомогу.

Як йдеться на сайті парламенту, розроблюваний проєкт Закону України “Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення”, який передбачає запровадження мораторію на підвищення цін на компослуги, передбачатиме, що частина міжнародної фінансової допомоги для України буде використана для стримування тарифів. Цими коштами буде компенсовано різницю між економічно обґрунтованими й поточними тарифами, зокрема для теплокомуненерго.

Уточняється, що такий механізм також дасть можливість підприємствам теплокомуненерго розраховуватись за новими цінами на газ з “Нафтогазом” та погасити прострочену заборгованість.

Раніше Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, який передбачає запровадження мораторію на підвищення тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану на всій території країни. Документ продовжить діяти також протягом шести місяців після його припинення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *