Збір монет для ЗСУ триватиме упродовж трьох місяців в Україні

Збір монет для ЗСУ триватиме упродовж трьох місяців в Україні

Благодійну акцію “Смілива гривня” започаткував Національний банк України.

На потреби Збройних сил України можна віддати монети і ті, які перебувають в обігу, і ті, які вже не приймають у магазинах.

Як зазначають у НБУ, наразі в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму більше 5 млрд грн. Значна кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас, ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника.

“Акція “Смілива гривня” — це гарна нагода зробити свій внесок у перемогу, навіть, якщо він становитиме лише 10 копійок. Пункти мобілізації монет працюватимуть із 1 серпня до 31 жовтня 2022 року у відділеннях уповноважених банків — Ощадбанку та ПУМБу. Здавайте монети в банки, а ми відправимо їх на фронт”, — прокоментував заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан.

Як долучитися до акції особисто

Занести зібрані монети та/або банкноти у найближче відділення банка-партнера та переказати кошти на спецрахунок НБУ для збору коштів на потреби армії.

Монети, які перестали бути засобом платежу (1, 2, 5, 25 копійок), потрібно спочатку обміняти у відділеннях уповноважених банків та потім переказати на ЗСУ.

Як долучитися до акції колективам

  •     Організувати збір коштів серед мешканців певного району, житлового комплексу, робочого чи іншого колективу.
  •     Відвезти кошти до найближчого відділення.
  •     Переказати на спецрахунок НБУ.

Інструкції, які допоможуть організувати збір коштів оприлюднені на сайті НБУ.

Цікаво, що 5 млрд грн – це приблизно 70 сучасних безпілотників BAYRAKTAR, або 25 реактивних артилерійських систем залпового вогню HIMARS, або 50 танків Т-90, або 150 машин бойової піхоти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *