Здійснив свій останній політ телескоп NASA SOFIA

Здійснив свій останній політ телескоп NASA SOFIA

З моменту свого першого польоту в 2007 році Стратосферна обсерваторія НАСА для інфрачервоної астрономії, також відома як SOFIA, спостерігала за Всесвітом з висоти 41 000 футів (12.49 км) над поверхнею Землі. Тепер унікальний космічний телескоп, розміщений у модифікованому Boeing 747, здійснив свій останній політ. На честь польоту NASA поділилося деякими з найбільш захоплюючих зображень телескопа SOFIA, зроблених за останнє десятиліття.

SOFIA — це інноваційний спосіб споглядати Всесвіт за допомогою інфрачервоного випромінювання, тієї ж технології, яка зараз працює на космічному телескопі NASA James Webb . На відміну від наземних телескопів, які не можуть бачити крізь водяну пару в атмосфері Землі, SOFIA спостерігав за космосом з висоти понад 40 000 футів (12 км) над землею. Це дозволило йому чіткіше бачити крізь атмосферу, захоплюючи набагато кращий огляд.

Оскільки SOFIA приземлилася, астрономи NASA продовжуватимуть аналізувати дані, отримані літаючим космічним телескопом. Але тим часом NASA поділилося кількома зображеннями телескопа SOFIA, які ви повинні побачити на власні очі.

NASA опублікувало знімки в Instagram. Перше зображення в короткому колажі – Центавр А, галактика, яка має темно-помаранчево-червоні смуги пилу через блакитний зовнішній вигляд. Центавр А виглядає надзвичайно красиво на зображенні, і NASA доповнило його 3D-зображенням туманності Оріона. Нещодавно ми бачили зображення туманності Оріона, зроблене Джеймсом Веббом , і це фантастично знову бачити тут ще одне зображення, але в 3D.

І Джеймс Вебб, і космічний телескоп SOFIA спостерігають за Всесвітом через інфрачервоне світло, що дає їм унікальну можливість зазирнути в ранній Всесвіт. Третє зображення телескопа SOFIA, представлене в Instagram, є сигарною галактикою. На зображенні ви можете побачити, як інтенсивний спалах зірки створив красивий і унікальний вигляд, оточений кільцями зіркового світла.

Щоб зробити ці зображення телескопа SOFIA, астрономи сідають на борт масивного космічного телескопа – це був найбільший у світі бортовий телескоп – і літають у темряві ночі. Це дозволило екіпажу на борту збирати дані за допомогою телескопічних механізмів, вбудованих у борт літака. Він надав астрономам масу даних, і NASA каже, що ми будемо розпаковувати їх протягом багатьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *