Зміни в навчальних програмах з кількох предметів готують в МОН

В Міністерстві освіти та науки України готуються внести зміни в навчальні програми з кількох предметів. Серед них захист Вітчизни, зарубіжна література, історія України та всесвітня історія.

Про це розповів заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі телемарафону єдиних новин.

“Що стосується змін до навчальних програм українських шкіл. Відповідно до наказу МОН зараз працюють групи високопрофесійних спеціалістів, які створюють зміни до навчальних програм.

До 15 червня ці групи мають подати результати до МОН, і ці зміни ми будемо вносити окремими нормативними документами”, – сказав Вітренко.

В першу чергу зміни хочуть внести до навчальних програм з предмета “Захист Вітчизни”.

“Зміни будуть стосуватися посилення практичної спрямованості цього предмету. Діти мають знати, вміти, буде посилено національно-патріотичне виховання і буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності. Щоб діти були свідомі того, що не можна чіпати, що несе для них небезпеку”, – сказав Вітренко.

Також потрібно внести правки в навчальні програми з зарубіжної літератури, історії України, всесвітньої історії. Зокрема, із зарубіжної літератури буде виключено, наприклад, роман Льва Толстого «Війна та мир».

“Такого в Україні вивчати не будуть, тобто все, що виспівує орківські війська, все воно зникне з програми зарубіжної літератури. Історія України та всесвітня історія — ми горді тому, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах.

Будуть внесені зміни в методологію викладання історії та світової історії, робочі групи ретельно опрацьовують всі ці зміни і буде виписано взаємовідносини між українською нацією та “руським міром” на основі історичної правди”, – сказав Вітренко.

У відомстві почали розглядати питання видання нових підручників, буде підготовлено методику викладання, з урахуванням внесених змін.

Тривають дискусії стосовно того, які російські письменники залишаться у шкільних програмах, але зарубіжна література буде оновлена.

Наразі МОН проводить аудит місць, які у разі небезпеки можуть використовуватися як бомбосховища для учнів, також будуть розроблені відповідні вимоги до укриттів та спеціалізовані шляхи евакуації до них.

“Всі сховища діляться на три великі групи і як мінімум буде проведена масована робота. Ми зараз проводимо аудит всіх тих місць, де можна буде ховати дітей. Буде проведена робота, яка буде стосуватися як мінімум найпростіших укриттів у школах, їх матеріально технічного забезпечення, там є відповідні вимоги щодо наявності води, аптечок тощо.

У нас є в Україні такі школи, де є бомбосховища. Окремо, якщо поряд зі школою є бомбосховища, мають бути розроблені спеціалізовані шляхи евакуації, вони мають бути затверджені ДСНС. Дана робота проводиться дуже активно”, – пояснив Вітренко.

Ці питання представники МОН будуть обговорювати на зустрічі із представниками управлінь освіти всіх областей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *