Через кліматичні зміни озера стали смертельно небезпечними

Через кліматичні зміни озера стали смертельно небезпечними

Середовище прісних водойм збагачене живильними речовинами і хорошими умовами для інтенсивного росту ціанобактерій, які загрожують людям смертю.

Американські дослідники заявили, що рясне цвітіння водоростей, спровоковане кліматичними змінами, забруднює атмосферу Землі смертельними токсинами. Про це йдеться в статті, опублікованій Science Alert.

Крім ціанобактерій – водоростей синьо-зеленого кольору, водойми страждають від стоку відходів сільського господарства, які під час випаровування також виділяють у повітря токсичні речовини.

Водорості виділяють анатоксин-а (АТС). Саме він є причиною утрудненого дихання, спазмів у м’язах, конвульсій і здатний спричинити за собою летальний результат, зупинивши дихання.

Середовище прісних водойм збагачене живильними речовинами і хорошими умовами для інтенсивного росту ціанобактерій.

Ці мікроорганізми, в свою чергу, знижують рівень кисню у воді, що призводить до загибелі риб та інших мешканців водних плес.

Крім цього, існують певні умови, за яких анатоксин-а може потрапляти в повітря.

“У період з липня по жовтень 2019 року ми зібрали проби води і в повітря біля краю ставка Капаум у Массачусетсі. 11 вересня 2019 року під час вітру і туманної погоди, ATX був зафіксований у високій концентрації – 21 нанограмм на мілілітр. Також токсин був знайдений у повітрі в його середній концентрації – 0,87 нанограма на фільтр, тобто, 0,16 нанограма на квадратний метр”, – стверджують фахівці і застерігають про небезпеку ціанотоксинів для здоров’я людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *