Чому фінансова грамотність в житті дуже важлива?

Чому фінансова грамотність в житті дуже важлива

Фінансова грамотність відноситься до знань і навичок, необхідних для ухвалення відповідальних економічних і фінансових рішень. Простими словами, мова йде про використання грошей з розумом! Як фінансова грамотність впливає на добробут людей – перерахуємо основні тези.

Чому застосування фінансової грамотності в житті так важливо? Ось три ключові причини:

1. Гроші і здоров’я йдуть рука об руку. Незважаючи на поширену думку, що за гроші не можна купити щастя чи гарне здоров’я, вміння управляти грошима допомагає людині вести більш здорове, продуктивне життя, уникаючи ризикованих форм поведінки, пов’язаних зі стресом і відсутністю самоконтролю. Тому так важливо вивчати переваги планування, складання особистого/сімейного бюджету і економії. У довгостроковій перспективі це дозволяє накопичити ресурси, необхідні для догляду за фізичним благополуччям. У свою чергу, фізичне благополуччя додає впевненості в собі, і підштовхує до здійснення запланованих цілей і високого заробітку.

2. Будучи фінансово грамотним, людина здатна створити міцну сім’ю як осередок суспільства. Здавалося б, до чого тут гроші? Багато хто чув, що конфлікти в сім’ях часто виникають через фінанси – не вистачає грошей на покупку побутової техніки, одягу, фурнітури, якісних продуктів і не тільки. Якщо доросла людина навчена фінансовій грамотності, і вміє правильно розпоряджатися грошовими ресурсами сім’ї, знижується ризик виникнення подібних суперечок. Тому важливо навчатися основам фінансової грамотності з дитячих років, щоб отримати уявлення про управління грошовими потоками.

3. Фінансова грамотність розвиває компетенцію в різних сферах життя. Вивчаючи основи фінансової грамотності в дитячому садку, школі та університеті, можна розвинути навички в математиці, іноземних мовах, аналітиці. Такі знання стануть в нагоді в подальшому житті, а деяким людям і в професійній діяльності (в банківському, бухгалтерському та фінансовому секторі).

Правильне управління фінансами дозволяє жити в своє задоволення і займатися улюбленими справами. При наявності в гаманці достатньої кількість грошей, можна витратити їх на освоєння цікавого хобі, подорожі, красиві речі та ультрасучасні гаджети і не тільки. Це зовсім не означає витрату всіх грошей тільки на гедоністичні потреби. Навпаки, свідчить про те, що людина вміє накопичувати достатньо ресурсів для того, щоб красиво і повноцінно жити.

Отже, фінансова грамотність дозволяє досягти стабільності і успіху, ефективно використовувати особистий статок. А зробити це можна за допомогою допоміжних інструментів – банківських продуктів і послуг, фінансових нормативів і пропозицій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *