Україна почала застосування конвенції Пан-Євро-Мед

конвенції Пан-Євро-Мед

З 1 січня Україна почала застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморських преференційні правилах походження (Пан-Євро-Мед).

Про це на своїй сторінці у facebook пише перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку Степан Кубів.

Нагадаємо, конвенція Пан-Євро-Мед – це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також цих країн між собою.

Участь в конвенції Пан-Євро-Мед дозволить українським виробникам закуповувати сировину і комплектуючі в країнах Європейської асоціації вільної торгівлі або у країнах Середземномор’я, а готову продукцію експортувати до ЄС зберігаючи статус преференційного походження – ввозити товари за зниженою, або нульовою ставкою ввізного мита.

Участь України у Конвенції дозволить розширити присутність наших товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова та Македонія. Крім того, ви знаєте, що готується до підписання Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем, який також є учасником Конвенції.

Україна з 1 лютого 2018 року набула повноправного членства в конвенції Пан-Євро-Мед. Наразі Україна та Грузія ведуть переговори про внесення змін до режиму вільної торгівлі, що врахуватимуть конвенцію.

Угода ACAA – наш новий пріоритет у відносинах з ЄС – Порошенко

Президент Петро Порошенко назвав чотири нові пріоритети розвитку торгівлі з ЄС.

Про це голова держави заявив у пості на своїй сторінці у facebook, присвяченому третій річниці старту режиму вільної торгівлі з ЄС.

“Наші наступні пріоритети у розвитку торгівлі з ЄС – це посилена митна співпраця, укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції, адаптація законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів”,- пише Порошенко.

Він також згадав, що з 1 січня розпочалося застосування Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Нагадаємо, приєднання до угоди ACAA (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products) дасть змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію знаком СЕ та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації. Потенційно угода ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *