В останній чверті минулого року стартап, що працює на ринку США, явив світу нейромережу ChatGPT. Вона здатна виконувати досить складні завдання на кшталт написання програмного коду і ведення зі співрозмовниками осмислених діалогів. На тлі зростання популярності гучного чат-бота корпорація Microsoft пообіцяла вкласти в розвиток OpenAI близько 10 млрд USD. Журналісти Handelsblatt поцікавилися у Білла Гейтса, що він думає з приводу перспектив ChatGPT.
Співзасновник Microsoft зазначив, що нейромережі давно навчилися читати і писати, проте розуміти зміст донедавна вони не могли. Поява чат-бота ChatGPT дасть змогу підвищити ефективність багатьох офісних спеціальностей. Він може взяти на себе написання листів або виписку рахунків. Це повністю змінить навколишній світ.
Варто зазначити, що ще десять років тому ставлення Гейтса до технічного прогресу можна було охарактеризувати як скептичне. Під час виступу перед співробітниками Американського інституту підприємництва мільярдер спрогнозував масове безробіття. Він стверджував, що протягом наступних 20 років автоматизація і боти замінять багато робочих місць.
Зроблені Гейтсом заяви з приводу перспективності ШІ-технологій свідчать про те, що позиція співзасновника Microsoft змінилася. Він вважає, що з появою нейромереж на кшталт ChatGPT людям доведеться менше працювати, оскільки виконання частини роботи вони візьмуть на себе.