Як поводити себе в аварійній ситуації на дорозі: поради

Як кажуть досвідчені інструктори з водіння, будь-який водій повинен бути готовий до виникнення аварійної ситуації. Навіть якщо сам водій за кермом гранично акуратний і обережний, він не є єдиним учасником дорожнього руху, і тому в неприємну, і навіть небезпечну ситуацію може потрапити з вини тих, хто сидить за кермом інших автомобілів. Саме тому необхідно уявляти, які ситуації можуть виникнути на дорозі, та як треба діяти, щоб вийти з цих ситуацій з найменшими втратами.

Однією з найнебезпечніших ситуацій є лобове зіткнення з іншим автомобілем. Такого зіткнення можна уникнути, з’їхавши з дороги. Водій повинен пам’ятати, що навіть якщо на узбіччі дороги ростуть дерева, чагарник або збудований паркан, зіткнення з цими перешкодами для нього і його пасажирів більш безпечне, ніж зіткнення з автомобілем, що йде прямо на нього. Справа в тому, що ці перешкоди стоять на місці, вони не мають власної швидкістю, а значить і удар при зіткненні з ними буде слабкішим. При цьому треба враховувати, що прямий лобовий удар об такі перешкоди краще, ніж прямий бічний – при бічному ударі автомобіль може буквально обернуться навколо перешкоди, що призведе до додаткових травм пасажирів.

Взагалі, говорячи про можливу аварійну ситуацію, досвідчені автогонщики відзначають, що найголовніше для водія – не розгубитися і намагатися управляти машиною навіть в самих екстремальних ситуаціях. А для того щоб знизити ризик травми водієві треба знати, що розслабляти м’язи в аварійній ситуації не можна ні в якому разі – навпаки, всі м’язи повинні бути напружені до межі. Крім того, автомобіль не можна залишати до тих пір, поки він повністю не зупиниться. Деякі водії забувають про це правило і намагаються вискочити з автомобіля, що рухається, рекомендуючи те ж саме зробити і пасажирам. Але, як показала дорожня статистика, шансів залишитися живим всередині автомобіля набагато більше, ніж в тому випадку, коли відбувається спроба вистрибнути з нього на ходу – небезпечну травму можна отримати від різкого падіння на дорожнє полотно, крім того, дорогою рухаються і інші автомобілі, під один з яких можна потрапити, вискочивши зі свого неконтрольованого авто.

Найбільш небезпечні травми при аварії – це травми голови і шиї. Якщо всі інші травми і переломи можна вилікувати згодом, то ці пошкодження можуть стати фатальними – тому голову і шию треба оберігати в першу чергу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *