Ліміт цін на газ не вводитимуть країни ЄС

Ліміт цін на газ не вводитимуть країни ЄС

Країни Європейського Союзу не вводитимуть верхньої межі цін на російський газ, але наполягають на введенні непередбачених податків на “надлишковий” прибуток енергетичних компаній. Про це пише The Guardian із посиланням на документи.

“Проект постанови про “інструмент аварійного електропостачання”, з яким ознайомилася The Guardian, не містить ні стелі цін на російський газ, ні на імпортний газ після того, як минулого тижня держави-члени не змогли домовитися про обмеження”, – йдеться у повідомленні.

Очікується, що ЄС стягуватиме непередбачені податки з високого прибутку компаній, що працюють на викопному паливі, з окремим обмеженням доходів виробників електроенергії з низьким рівнем викидів вуглецю.

Повідомляється, що остаточний текст ще може змінитися, але проект показує сумніви Комісії щодо отримання достатньої підтримки з боку держав-членів ЄС для її кращого варіанта обмеження постачання російського газу.

Раніше повідомлялося, що міністри енергетики країн ЄС заявляли, що Єврокомісія має подати термінові пропозиції щодо заходів в енергетиці, зокрема щодо обмеження ціни на газ.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявляла, що час встановити стелю цін на російський трубопровідний газ, що надходить до Європи, щоб дати відсіч тому, що, за її словами, було спробами президента росії владимира путіна маніпулювати європейським енергетичним ринком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *